Cheapest A10 Bluetooth Speaker with Mic in Good Quality
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Amplification Type: | Active |
| Speaker Material: | Plastic |
Gold Member Since 2017
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- XH-PS-669
- Usage
- Portable Player, Computer, Mobile Phone
- Adjusting Method
- Touch-Control
- Sound Channel
- Single Channel
- Built-in Battery
- Built-in Battery
- Special Function
- Memory Card Support, Bluetooth
- Recording Function
- Without Recording Function
- Type
- Bluetooth Wireless Speaker
- Speaker Power
- 3watt
- Transport Package
- Color Box
- Specification
- 70*70*52mm
- Trademark
- OEM
- Origin
- China
- HS Code
- 8518210000
- Production Capacity
- 30000PCS/Month
Product Description
Product and Model:
Cheapest A10 Bluetooth Speaker with MIC in Good Quality (XH-PS-669)
Specs:
Application:
1) Smart mobile phones, including Android phones and iPhones
2) Tablet PC, including Android tablet and iPads
3) Other Bluetooth products, such as smart projector, game player
Product Show:





Lead Time:
Shipping Way:
By DHL/UPS/FedEx and by Air for small quantity orders, by Sea for big orders.
Cheapest A10 Bluetooth Speaker with MIC in Good Quality (XH-PS-669)
Specs:
| Rated Power | 3W |
| Frequency Response | 60Hz-18KHz |
| Material | Aluminium Alloy |
| S/N | ≥95db |
| Built-in Li-ion Battery | 3.7V 400mAh |
| BT System | Fully qualified Bluetooth V4.0 |
| Bluetooth Play | Yes |
| Freehand Phone Calling | Yes, because the device is built-in microphone |
| Support TF Card | Yes |
| Power Charger | By USB line |
| Jack | Micro USB for AUX and 3.5mm earphone jack |
| Color | Blue, silver, black, golden, red, pink, rose golden |
| Size | 70*70*52mm |
| Accessories | USB cable |
| Packing | 100pcs/ctn, ctn size 39*34*32cm, G.W. 14.5kg |
Application:
1) Smart mobile phones, including Android phones and iPhones
2) Tablet PC, including Android tablet and iPads
3) Other Bluetooth products, such as smart projector, game player
Product Show:





Lead Time:
| Sample | 2 days |
| 100 pcs | 5 days |
| 500 pcs | 7 days |
| 1000 pcs | 9 days |
| 3000 pcs | 12days |
| 5000 pcs | 15days |
| 10000pcs | 20days |
| 30000pcs | 30days |
Shipping Way:
By DHL/UPS/FedEx and by Air for small quantity orders, by Sea for big orders.
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Phone Accessories
- Bluetooth Speaker
- Cheapest A10 Bluetooth Speaker with Mic in Good Quality
Related Categories
Hot Searches
More