|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Light Source: | LED Lamp |
| Lamp Body Material: | Plastic |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Power | 5W (max) |
| Solar panel | 2V 80mAh |
| Material | ABS plastic |
| Brightness | 365lm(max) |
| Built-in Li-ion battery | 3.7V 600mAh |
| Light source | White LED light and UV light |
| Waterproof | IP63 |
| Battery fully charging time | 8 hours by solar |
| Lighting models | White light as outdoor light, UV light as insect killing light |
| Models swift | By hand |
| UV killing distance | 4-7 meters of square circle |
| Color | Black |
| Size | 13*13*24cm |
| Packaging | White box/Color box |
| Packing | 24pcs/ctn, ctn size 56*43*45cm, G.W. 8.5kg |
| Sample | 3 days |
| 100 pcs | 6 days |
| 1000 pcs | 10days |
| 5000 pcs | 15days |
| 10000pcs | 20days |
| 20000pcs | 30days |