|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Renew Ones Within 3 Months |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Power | 20W |
| Solar panel | 5.5V 6W |
| Material | ABS plastic |
| Brightness | 2000lm |
| Built-in Li-ion battery | 3.7V 2400mAh |
| Light source | 45pcs bright 5730 LED lights |
| Waterproof | IP65 |
| Battery fully charging time | 8 hours |
| Lighting models | Manual by pressing button |
| Weight | 300g |
| 5 brightness | Normal, weak, strong, flash, SOS |
| Color | White |
| Size | 137*137*121mm (if unfolding, size is 137*186*186mm) |
| Packaging | Color box |
| Packing | 50pcs/ctn, ctn size 62*26*62cm, G.W. 16kg |





| Sample | 3 days |
| 500 pcs | 9 days |
| 1000 pcs | 10days |
| 5000 pcs | 15days |
| 10000pcs | 20days |
| 20000pcs | 30days |