Suction Cup Car Hands-Free Call Waterproof Bluetooth Mini Wireless Speaker
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Amplification Type: | Active |
| Speaker Material: | Silica Gel |
Secured Trading Service
Gold Member Since 2017
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- XH-PS-606
- Usage
- Portable Player, Mobile Phone
- Adjusting Method
- Touch-Control
- Sound Channel
- 1.0
- Built-in Battery
- Built-in Battery
- Special Function
- Waterproof
- Recording Function
- Without Recording Function
- Freehand Call
- Yes
- Speaker Power
- 3watt
- Built-in Li Battery
- Yes
- Bt Version
- 5.0
- Dustproof
- Yes
- Accessory
- USB Cable
- Support ODM
- Yes
- Transport Package
- Color Box or Crystal Box
- Specification
- 85*85*45mm
- Trademark
- OEM
- Origin
- China
- HS Code
- 8518210000
- Production Capacity
- 30000PCS/Month
Product Description
Product and Model:
Suction Cup Car Hands-Free Call Waterproof Bluetooth Mini Wireless Speaker (XH-PS-606)
Specs:
Application:
1) Smart mobile phones, including Android phones and iPhones
2) Tablet PC, including Android tablet and iPads
3) Other Bluetooth products, such as smart projector, game player
Product Show:










Lead Time:
Shipping Way:
By DHL/UPS/FedEx and by Air for small quantity orders, by Sea for big orders.
Suction Cup Car Hands-Free Call Waterproof Bluetooth Mini Wireless Speaker (XH-PS-606)
Specs:
| Rated Power | 3W |
| Frequency Response | 100Hz-20KHz |
| Material | ABS + silicone |
| S/N | ≥85db |
| Built-in Li-ion Battery | 3.7V 300mAh |
| BT System | Fully Qualified Bluetooth V5.0 System |
| Bluetooth Play | Yes |
| Freehand Phone Calling | Yes, because the device is built-in microphone |
| Waterproof | IPX4, can be put into the bathroom |
| Power Charger | By USB line |
| Jack | Micro USB or DC 3.5 |
| Color | Pink, white, black, yellow, blue, green |
| Size | 85*85*45mm |
| Accessories | USB cable |
| Packing | 100pcs/ctn, ctn size 48*26*38cm, G.W. 14kg |
Application:
1) Smart mobile phones, including Android phones and iPhones
2) Tablet PC, including Android tablet and iPads
3) Other Bluetooth products, such as smart projector, game player
Product Show:










Lead Time:
| Sample | 2 days |
| 100 pcs | 5 days |
| 500 pcs | 7 days |
| 1000 pcs | 9 days |
| 3000 pcs | 12days |
| 5000 pcs | 15days |
| 10000pcs | 20days |
| 30000pcs | 30days |
Shipping Way:
By DHL/UPS/FedEx and by Air for small quantity orders, by Sea for big orders.
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Phone Accessories
- Bluetooth Speaker
- Suction Cup Car Hands-Free Call Waterproof Bluetooth Mini Wireless Speaker
Related Categories
Hot Searches
More